Egyéni tanácsadás

Hétköznapokon előre egyeztettet időpontban online tudunk találkozni.

Hogyan kell elképzelni az integratív tanácsadást?

Konzultáció
sorozat

Előre meghatározott számú ülésekből, szakaszokból felépülő, rendszeres időközönként zajló, személyre szabott, interaktív konzultáció sorozat, melynek gyakorisága és időtartama általában heti 60 vagy 90 perc, egyeztetésünk alapján. Általában az első alkalom 90 perc. 

A tanácsadás során kezdő lépésként 5 alkalomra szerződünk, hogy jobban megismerjük egymást, és kialakuljon egy bizalmi kapcsolat. Ezek az alkalmak lehetőséget adnak arra, hogy részletesebben megismerjem a helyzeted, a problémáid, és azt, hogy milyen módon tudnék a legjobban segíteni. Ez az időszak tehát arról szól, hogy megértsük, milyen irányba indulhatunk el a továbbiakban. Az öt alkalom után közösen értékeljük, hogy mennyire voltak hasznosak az eddigi ülések, és milyen eredményeket sikerült elérnünk. Ha szükséges, a közös munka hosszabb távon is folytatódhat, egészen addig, amíg úgy érzed, hogy elérted a kitűzött céljaidat.

Házi
feladat

A folyamat kiegészülhet házi feladatokkal (pl. relaxáció, szemlélődés), gondolat-érzelem naplóval.

online
foglalkozás

Sokan bizalmatlanok az online tanácsadással kapcsolatban. Az online tanácsadásnak több előnye is van: Kényelmes és rugalmas: Az online konzultációk lehetővé teszik, hogy bárhonnan, akár otthonról is részt vehess a beszélgetésen, így időt spórolhatsz meg az utazással, sőt akár külföldről is részt tudsz venni a fogalakozáson.
Könnyebb időpontot egyeztetni: A rugalmas időpontok lehetővé teszik, hogy könnyebben beilleszd a tanácsadást a napirendedbe.

belső
fejlődés

Szándékom arra az előfeltevésre épül, hogy az ember alapvetően rendelkezik a saját helyzetei, problémái megoldásához szükséges képességekkel és erőforrásokkal; legfőképp pedig arra, hogy változásának célja a fejlődés. A megoldások kulcsai belül vannak, a felszínre hozatalukban segítek, pl. gondolkodás fejlesztésével, erőforrások felkutatásával és aktiválásával, érzelmi akadályok lebontásával vagy a nézőpont megváltoztatásával, stb. A tanács adása kevésbé oktatással, mint inkább felvetések vagy kérdések segítségével történik, mely ez által jobban lehetővé teszi a belső fejlődést. Ez adja beszélgetéseink gyógyító erejét és biztonságát egyben, ami alapvetően megkülönbözteti a baráti csevejtől.

Önismeret
Én ismeret

A tudat tágításakor használt meditatív (pl. támogató vagy konfrontáló) eszközök segítségével erősödő Én-határok lehetővé teszik a kompetencia növekedését, ehhez elengedhetetlen az Én ismerete, az önismeret. Tudat tágítása: Mely bennem és körülöttem zajló folyamatokról tudok?
Én-határok: Meddig ér el a kezem? Hol van a belső és külső lehetőségeim határa?
Kompetencia: Mennyire vagyok ügyes érzelmeim kifejezésében és erős az érdekem képviseletében, az akaratom érvényesítésében?

Miben tudok segíteni?

  • Legtöbben emberi kapcsolataik vagy anyagi természetű (pénz, munkahely, teljesítmény) nehézségeik, káros szokásaik, illetve testi/pszichés fájdalmaik megoldásának vágyával szoktak jelentkezni.
  • Egyre gyakoribb a nyomott hangulat, pánik, szorongás, fóbia és az önmegvalósításban történt, különböző szintű elakadás. A spiritualitás vagy szellemi/lelki gyakorlatok végzése (pl. kompenzálásra vagy a realitás elől való menekülésre) is ide sorolható, mint fejlődést akadályozó, elhárító mechanizmus.

Fontos

Mindenkinek más és más okok húzódnak meg a múltban, így én a feltérképezésben, a megoldási mód kiválasztásában és a változtatás értékelésében tudok segíteni. Senkit nem tudok megszerelni vagy átváltoztatni, és senki helyett nem tudok változni.

Klinikai betegségek kezelésében nem vagyok kompetens, mert nem vagyok pszichológus, klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta vagy pszichiáter. Ha úgy látom, hogy olyan eszközre van szükség, amely nem áll rendelkezésemre, akkor javaslatot teszek más, külső szakember bevonására pl. családsegítő, szakorvos.

Árak

60 perc tanácsadás 14 000 Ft

90 perc tanácsadás 20 000 FT

Az Integratív technikáról röviden

A modern Nyugat tudománya és az ősi Kelet bölcselete ötvöződik a fejlődés érdekében, személyre szabottan, jövő és célorientált módon. Legfőbb hatását képzeletünkön és érzelmeinken keresztül fejti ki gondolkodásunkra, hangulatunkra és érzeteinkre, melyek segítségével eddig nem érzékelt belső folyamataink láthatóvá valamint viselkedésünk és beszédünk tudatosabbá válhatnak. Ezt alapos előkészítés és megfelelő körültekintés mellett végzem a fiziológia és a psziché folyamatos figyelésével bölcs emberek leírásai alapján. A nyugodt, csendes környezet és a biztonság nagyon fontos alapkövetelmény. 

Tanítóm és példaképem: Dr. Daubner Béla pszichiáter, pszichoterápeuta és jógatanár. Nagyrészt tőle tanultam a nyugati eszközeimet (KIP, NLP, Egostate, Kognitív, stb.) és a keleti meditatív állapotok lényeges részét is, mely kiegészül pl. távol-keleten, szerzetesek által vezetett elvonulásokon kapott avatásokkal, tanításokkal is. Lényeg az élmények hatása és átélése, a katarzis. Bizonyos részüket le lehet fordítani keresztény nyelvezetünkre, ám az érzékszerveken túli világ (tudatalatti) megragadása, bemutatása, inkább komolyabb festőknek, költőknek illetve zenei művészeknek szokott jól sikerülni. 

Hogyan foglalhatsz magadnak időpontot?

Vedd fel velem a kapcsolatot az alábbi elérhetőségeken vagy kattints a jelentkezem gombra: ?

 

(20) 339 7888

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.